„Лъвчетата“ с драматична загуба от Италия на Евро 2014

18:47, 31 авг 2014, Автор: , Преглеждания:158

България младежи

Българският младежки национален отбор до 20 години инкасира второ поредно поражение на Европейското първенство по волейбол в Чехия и Словакия.

В третия ден на надпреварата нашите момчета претърпяха драматична загуба с 2-3 (25-20; 23-25; 25-21; 15-25; 13-15) гейма от тима на Италия.

„Лъвчетата“ повеждаха на два пъти в мача, но „адзурите“ стигаха до изравняване. Решителният тайбрек бе изключително равностоен, но в края италианците показаха по-здрави нерви и надделяха с 15-13.

Трифон Лапков бе най-резултатен за България с 19 точки, Велизар Чернокожев реализира 13 точки, а с 11 приключи Красимир Георгиев.

След тази загуба нашият тим се намира на четвърто място в класирането с четири точки, но има и мач повече.

Утре е почивен ден в турнира, а във вторник от 1:00 часа в Нитра „лъвчетата“ излизат срещу Сърбия.