Сенегал нанесе изненадваща загуба на Хърватия

Публикувано в: Баскетбол, Европа
17:54, 1 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:28

Сенегал

Отборът на Сенегал постигна втора победа на Световното първенство по баскетбол в Испания, след като изненадващо се наложи със 77-75 над Хърватия в мач от група Б.

Африканците изиграха много силно първо полувреме и се оттеглиха в съблекалните с преднина от девет точки – 41-32. След почивката балканците се опитаха да направят обрат и дори намалиха пасива си на един пункт – 69-70, след тройка на Боян Богданович две минути преди финалната сирена, но до обрат в крайна сметка не се стигна.

Играчът на Минесота Тимбърулвс Горги Дженг бе над всички с 27 точки, 8 борби, 3 асистенции, 2 чадъра и 1 отнета топка, докато Ксане Алмейда завърши с 15 и 5 асистенции.

Дарио Шарич и Боян Богданович вкараха по 15 точки за Хърватия, а Анте Томич остана на крачка от „дабъл-дабъл“ с 14 точки и 9 борби.

След този успех Сенегал има пет точки и заема второ място в класирането, докато Хърватия допусна първа загуба, но въпреки това е на първа позиция също с пет пункта.

Другите два мача от група В днес са Аржентина срещу Филипините от 18.30 часа и Пуерто Рико – Гърция от 21.00 часа.