Сърбия нямаше проблеми с Иран

Публикувано в: Баскетбол, Европа
19:17, 1 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:46

Сърбия победи Иран

Отборът на Сърбия постигна втора победа на Световното първенство по баскетбол в Испания, след като се наложи с 83-70 над тима на Иран в среща от група А.

Азиатците се държаха доста равностойно през първото полувреме и авансът на западната ни съседка преди почивката бе четири точки – 42-38. Третата част се оказа решаваща за изхода на сблъсъка, след като сърбите надделяха с 25-13 и увеличи своето предимство на цели 16 пункта. В последната четвърт персийците намалиха изоставането си и загубиха по-достойно със 70-83.

Неманя Биелица завърши с дабъл-дабъл за победителите – 19 точки и 10 борби. Богдан Богданович вкара 16, а Мирослав Радулица 13.

За Иран Хамед Хадади наниза 29 точки и хвана 6 борби, а Самад Никах-Бахрами отбеляза 20 и се отличи със седем асистенции.

След този успех Сърбия има пет точки и временно се изкачи на първо място в класирането с мач повече. Иран регистрира трето поредно поражение и е с три пункта.