Шампионски старт за Бразилия в Катовице!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
15:43, 1 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:44

Бразилия

Световният шампион Бразилия започна по най-добрия начин защитата на титлата си на първенството на планетата по волейбол в Полша, след като в първия си мач смаза с 3-0 (25-21; 25-19; 25-17) гейма тима на Германия в мач от група Б, игран в „Сподек Арена“ в Катовице.

Бундестимът тръгна със самочувствие в двубоя и поведе с 5-2, но много бързо южноамериканците направиха обрат още до първата техническа почивка – 8-5. Разликата в полза на „златистите“ се запази и до второто прекъсване – 16-13, след което момчетата на Бернардо Резенде дръпнаха с 21-14 и в крайна сметка затвориха гейма с 25-21.

Втората част започна малко по-равностойно и първата пауза дойде при 8-7 в полза на Бразилия. Мощен сервис на Лукарели позволи на „селесао“ да дръпне с 16-13 при второто техническо. Няколко отлични блокади увеличиха аванса на световните шампиони, които спечелиха гейма без особени проблеми – 25-19.

Третата част стартира много силно за южноамериканците, които дръпнаха с 9-3, но германците съумяха да скъсят дистанцията на 9-12. Последваха четири поредни точки за възпитаниците на Резенде и 16-9 при второто техническо. Страхотен блок на Сидао сложи точка на спора – 25-17 и чиста победа за „селесао“.

Лукарели бе най-резултатен за победителите с 13 точки, а Лукас Сааткамп добави 12, докато за немците Гьорги Грозер се отличи с 11.

След този първи мач от група Б Бразилия поведе в класирането с три точки, а Германия е с нула. В 17:30 е мачът Финландия – Куба, а в 21:15 часа ще спорят тимовете на Корея и Тунис.