САЩ смачка Пуерто Рико

15:58, 4 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:55

САЩ

Отборът на САЩ постигна втора победа в група Д на Световното първенство по волейбол в Полша, след като се наложи безпроблемно с 3-0 (25-15, 25-8, 25-20) гейма над Пуерто Рико в Краков.

Американците нямаха никакви проблеми в първите две части, в които тотално доминираха над карибския си съперник. И третия гейм започна силно за „янките“, които дръпнаха с 8-4, но след техническото пуерториканците успяха да направят обрат и да поведат с 16-14. Андерсън изравни резултата за 18-18, а чудесна контра на Зандър даде преднина от 21-19 на Щатите. Лотман сложи точка на спора след атака без блок срещу себе си за крайното 25-20 и 3-0 гейма.

Матю Андерсън наниза 11 точки за победителите, Тейлър Зандър се отличи с десет, а по девет забиха Пол Лотман и Максуел Холт. Маникс Роман записа пет пункта за загубилия тим.

След този успех САЩ има шест точки и временно излезе начело в класирането, докато Пуерто Рико е на дъното с нула пункта.