Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА
20:28, 7 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:46
ЦСКА

снимка: Спортал

Отборът на ЦСКА зарадва над 5 хиляди свои привърженици на стадион „Българска армия“, след като записа престижна победа 3:2 в контролата срещу Металург Донецк.

Велизар Димитров присъства като гост на ЦСКА и заедно с Тодор Янчев получи почетна звезда в алеята на славата, като такава почест бе оказана и на покойния Никола Цанев. Друг любимец на „червените“ фенове – Жуниор Мораес – не присъства на контролата, защото очаква раждането на детето си.

Още в 3-ата минута ЦСКА поведе в резултата след центриране от корнер на Маркиньос, което премина през куп футболисти в наказателното поле и попадна в Жоаким. Националът на Люксембург реагира светкавично и не се поколеба да прати топката в мрежата – 1:0.

Грегъри Нелсън със самостоятелен пробив си освободи позиция за центриране в наказателното поле, което непокритият Лазич засече – 1:1 в 5-ата минута. След половин час игра Жоаким преодоля защитник на Металург, нахлу в пеналтерията и предостави топката на Фелипе, който нанесе точен удар от десетина метра – 2:1.

Александър изравни резултата с много красив гол за 2:2 в 73-ата минута, когато с мощен диагонален шут от над 20 метра не остави шансове на Стоян Колев. Само 120 секунди по-късно обаче „армейците“ си върнаха аванса в резултата за удоволствие на зрителите, благодарение на хубаво двойно подаване между Буш и Милисавлевич и точен завършващ удар на сърбина – 3:2.