Англия с перфектен старт, Уелбек герой срещу Швейцария

23:53, 8 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:70

Дани Уелбек

Отборът на Англия започна по най-добрия начин кампанията си за Евро 2016, след като надделя с 2-0 при визитата си на Швейцария в дербито на квалификационна група Е.

Възпитаниците на Рой Ходжсън стигнаха до трите точки с два гола през второто полувреме. През първата част двата тима имаха по едно положение, но Джо Харт спаси изстрел на Харис Сеферович в 33-ата минута, а десет по-късно Зомер отрази удар с глава на Фил Джоунс. В 57-ата Сеферович имаше нов шанс за гол, но и този път стражът на Манчестър Сити го опроверга.

В 59-ата минута страхотна контра на Англия завърши с попадение във вратата на Зомер. Уейн Рууни намери Рахийм Стърлинг вляво, а крилото на Ливърпул центрира към Дани Уелбек, който засече топката на задната греда за 1-0. В 70-ата резервата Йосип Дърмич остана очи в очи с Харт, успя да го преодолее, но Кейхил изчисти пред голлинията. В последната минута Уелбек наказа за втори път Швейцария, оформяйки крайното 2-0.

В друг мач от групата Естония се наложи с минималното 1-0 като домакин на Словения. Единственото попадение в срещата отбеляза резервата Атс Пуре, който бе точен в 86-ата минута.

В последната среща Литва очаквано се наложи с 2-0 като гост на Сан Марино. Попаденията паднаха преди почивката и бяха дело на Дейвктас Матулевичиус и Арвидас Новиковас.