Бейл донесе три точки на Уелс в Андора, Кипър шокира Босна

Публикувано в: Футбол Свят
00:39, 10 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:55

Гарет Бейл

Звездата на Реал Мадрид Гарет Бейл вкара двата гола за Уелс при трудната победа с 2:1 като гост на аутсайдера Андора в първи мач от група B на квалификациите за Евро 2016.

Още в шестата минута домакините сензационно поведоха в резултата след точно изпълнена дузпа на Илдефонс Лима. В средата на първото полувреме Бейл все пак успя да възстанови равенството, вкарвайки първия си гол в срещата. Звездата на британците засече с глава центриране на Бенджамин Дейвис за 1:1. В 81-ата минута крилото на Реал Мадрид изпълни по чудесен начин пряк свободен удар пред вратата на андорците, носейки трите точки на „драконите“.

В другия мач от група B отборът на Кипър изненадващо победи с 2:1 като гост участника на Световното първенство Босна и Херцеговина.

Ведад Ибишевич даде аванс на домакините още в шестата минута. В 45-ата Димитрис Христофи изравни за Кипър, а в 73-ата отново той шокира трибуните, бележейки за крайното 2-1. В последната 90-ата минута една от звездите на Босна Миралем Пянич можеше да донесе поне точка на балканския тим, но халфът на Рома пропусна дузпа.