Вики Томова отстрани водачката и е на осминафинал в София

Публикувано в: БГ Тенис, Тенис
15:40, 10 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:184

Виктория Томова

Националката за „Фед къп“ Виктория Томова записа една от най-значимите си победи, като отстрани водачката в схемата на турнира в София с награден фонд 25 000 долара Дина Пфиценмайер от Германия с 6:4, 6:3.

Успехът на софиянката означава, че ще има със сигурност българска тенисистка на четвъртфиналите на кортовете на ТК „Левски“, защото в следващия кръг Виктория ще играе срещу Джулия Терзийска в повторение на финала на държавното първенство за жени миналата събота, спечелен от Терзийска.

Томова започна великолепно срещата и поведе с 4:0 гейма срещу 134-ата в световната ранглиста. След това германката успя да изравни при 4:4. От този момент 19-годишната българка заигра отново на високо ниво и взе първия сет с пробив в десетия гейм.

Във втората част Виктория нанесе своя удар с брейк за 5:3. В следващия гейм тя стигна до мачбол и заслужено ликува. За успеха Томова взема 5 точки за класацията на WTA, където е №312 в момента.

Третата българка на осминафинал е седмата поставена Диа Евтимова, която победи днес Петя Аршинкова с 6:3, 6:4.

Пловдивчанката, която спечели бронзов медал от европейското първенство до 16 години, стартира успешно и проби още в първия гейм подаването на Евтимова, след което успя и да затвърди. Опитната Диа влезе в ритъм и успя да изравни при 2:2. До края на двубоя 27-годишната Евтимова държеше инициативата. При 5:4 третата ракета на България подаваше за място на осминафиналите и го направи с гейм на нула.

За класирането си за втория кръг Диа Евтимова си осигури 5 точки за световната ранглиста, където е №266 сега. Следващата съперничка на българката е Ана Цая от Германия, която победи на старта квалификантката Виктория Очева с 6:1, 6:1.

На двойки шампионките от миналата година Евтимова и Виктория Томова загубиха вчера от Хадад (Бразилия) и Ковалец (украйна) с 2:6, 6:7(5).