Чехия попари Холандия в края, Исландия разби Турция (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Турция, Футбол Свят, Холандия
00:24, 10 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:95

Чехия

Отборът на Чехия стартира по най-добрия начин квалификациите за Евро 2016, след като надделя над третия в света Холандия с 2-1 на „Генерали Арена“ в Прага в среща от група А. По този начин Гуус Хидинк записа кошмарен официален дебют като селекционер на „лалетата“.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме, след като Лафата овладя топката на границата на наказателното поле след центриране от левия фланг, след което чукна кълбото към Дочкал. Халфът на Спарта Прага отправи феноменален изстрел с левия крак и нацели страничната греда, а след това топката се оплете в мрежата – 1-0.

Десет минути след почивката новото попълнение на Манчестър Юнайтед Дейли Блинд центрира отлично от лявото крило в пеналта на домакините, където Стефан Де Фрай със страхотен изстрел с глава препарира Петер Чех – 1-1.

Десет минути по-късно „лалетата“ можеха да доведат мача до съвсем различен развой, ноЧех успя да спаси голов изстрел на Мемфис Депай. Холандците бяха наказани в добавеното време на мача, когато Чехия стигна и до трите точки. Дарил Янмаат не успя да изчисти една топка и я прати в гредата, а при добавката Вацлав Пиларж донесе три точки на чехите с победно попадение за 2:1.

В другото дерби в групата Исландия разби Турция с 3-0 като домакин. Резултатът бе открит в 18-ата минута от Бьодварсон, който бе точен при меле в наказателното поле на гостите. В 59-ата Юмер Топрак получи втори жълт картон за игра с ръка и южната ни съседка довърши мача с 10 души. В 76-ата Гълфи Сигурдсон удвои преднината на островитяните, а минута по-късно Колбейн Сигторсон направи разликата класическа.

В последната среща от група А Казахстан и Латвия приключиха при 0-0.