Бразилия безмилостна и срещу Канада

19:52, 13 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:38

Бразилия победи Канада

Отборът на Бразилия постигна поредната си победа на Световното първенство по волейбол в Полша, след като се наложи с 3-0 гейма над Канада в мач от нашата група Ф. В отделните части срещата в Катовице приключи при 25-19; 25-23 и 29-27.

Над всички за „селесао“ в днешния сблъсък бе централният блокировач Лукас Сааткамп, който бе най-резултатен с 15 точки – 14 в атака и една на блок.

Рикардо Лукарели също изигра нов силен мач и приключи с 12 точки – 10 в нападение, един ас и една блокада. Диагоналът Уолъс де Соуса добави още осем пункта.

За „кленовите листа“ най-добър бе Гавин Шмит, който закова 18 точки в полето на световните шампиони.

След този успех Бразилия остава начело в класирането с пълен актив от 18 точки, а Канада е на четвърта позиция с 10 пункта.