Лион нанесе нова загуба на Бербатов и Монако

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Франция, Футбол Свят
09:24, 13 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:54

Лион

Отборът на Монако продължава със слабото си представяне през новия сезон на Лига 1, след като допусна трета загуба, падайки с 1-2 при визитата си на Лион в първия мач от петия кръг.

Българският нападател Димитър Бербатов бе един от най-добрите за „монегаските“, но и неговите усилия не предотвратиха поражението. Бербо записа пълни 90 минути на „Стад Жерлан“.

Резултатът бе открит след половин час игра, когато Набил Фекир даде преднина на Лион, след като получи извеждащ пас от Стед Малбранк на линията на засадата и прати топката в долния ляв ъгъл на Субашич с изстрел от десетина метра.

Девет минути по-късно Лукас Окампос възстанови равенството при контраатака. Аржентинецът получи топката на дузпата от Жофри Кондогбия и с прецизен удар направи 1:1. В края на полувремето Бербатов можеше да изведе своите напред, след като от трудна позиция шутира с левия кръг, но във вратаря Лопес.

След подновяването на играта българският нападател стреля с глава под гредата, но Лопес извади. Лион стигна до втори гол в 73-ата минута, когато „хлапетата” разиграха отляво, Самуел Юмтити сви към дузпата, откъдето Корентен Толисо изпрати топката в обратния ъгъл с вътрешната част на дясното си ходило.

След този успех Лион се изкачи до 12-ата позиция с 6 точки. Монако се свлече с още едно място и вече е 16-ти с едва четири пункта.