Манолев и Динамо не успяха да спрат победния марш на Зенит

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
20:06, 13 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:25

Зенит

Отборът на Зенит постигна седма поредна победа от началото на сезона в руската Премиер лига, след като се наложи драматично с 3-2 при домакинството си на Динамо Москва в дербито на седмия кръг.

Като титуляр за гостите започна българският национал Станислав Манолев, който бе заменен в 77-ата минута от унагреца Балаш Джуджак.

Срещата започна по-добре за столичани, които откриха резултата в 18-ата минута след попадение на Матьо Валбуена. Десет по-късно Дъглас си вкара автогол за 1-1, а пет минути преди почивката Андрей Аршавин донесе пълен обрат на питерци.

В 82-ата минута гостите изравниха резултата, след като Кристофър Самба засече с глава центриране на Валбуена от корнер, а Лодигин не успя да избие топката, която премина голлинията. В 89-ата Дани подаде към намиращия се в засада Смолников, но страничният рефер не вдигна флага, а нападателят не се поколеба и разстреля Березовский за 3-2.

След този успех Зенит има пълен актив от 21 точки и е на цели шест пред Динамо Москва и шампиона ЦСКА.

По-рано днес Локомотив Москва направи домакинска издънка, завършвайки наравно 1-1 срещу средняка Мордовия Саранск.