Челси с четвърта победа, Диего Коща продължава да наказва

19:08, 13 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:49

Диего Коща

Отборът на Челси продължава с перфектното си представяне във Висшата лига, след като надигра с 4-2 тима на Суонси на „Стамфорд Бридж“ в едно от дербите на четвъртия кръг. След този успех момчетата на Жозе Моуриньо са еднолични лидери в класирането с пълен актив от 12 точки.

Срещата започна шокиращо за домакините, след като в 11-ата минута Джон Тери си вкара автогол. Бранителят се опита да избие центриране от левия фланг, но вместо това прати топката в собствената си мрежа. В края на първото полувреме Сеск Фабрегас изпълни корнер отдясно и качи топката на главата на Диего Коща, който реализира петия си гол във Висшата лига от началото на сезона.

Десетина минути след почивката обратът на домакините бе пълен. Фабрегас направи страхотно двойно с Азар в наказателното поле, стигна до аутлинията вляво и върна топката назад към Диего Коща, който с лекота реализира второто си попадение в мача с шут от шест метра – 2-1. В 67-ата испанският национал оформи своя хеттрик, след като много хитро се озова зад защитата на „лебедите“ и от три метра преодоля Фабиански след пас на Рамирес – 3-1.

В 81-ата минута Азар получи топката вдясно, направи каскада от финтове, след което подаде към Оскар. Бразилецът продължи на ляво към непокрития Лоик Реми, който с мощен шут оформи крайното 4-1. За французина това бе първо попадение в дебютния му мач със синия екип. Пет по-късно гостите вкараха втори гол, след като Джонджо Шелви бе точен след асистенция на Вилфред Бони.

Друг лондонски отбор – Тотнъм, завърши наравно 2-2 при визитата си на Съндърланд. Срещата започна с два гола от съблекалнята. Във втората минута Насер Шадли даде аванс на „Шпорите“, но само две по-късно Адам Джонсън възстанови статуквото. Второто полувреме също започна с гол за гостите, след като в 48-ата минута Кристиан Ериксен реализира второто попадение за своя тим. В 82-ата, обаче, Хари Кейн си отбеляза автогол и лиши Тотнъм от важна победа.

Кристъл Палас – Бърнли 0-0

Саутхемптън – Нюкасъл 4-0

Уест Бромич – Евертън 0-2

Стоук Сити – Лестър 0-1