Валенсия с втора победа в Примера

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
19:59, 14 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:29

Валенсия

Отборът на Валенсия записа втори успех в Примера дивисион, след като надигра с 3-1 тима на Еспаньол в мач от третия кръг, игран на „Местая“.

„Прилепите“ поведоха още в седмата минута, след като Родриго Пол получи пас вдясно, навлезе в пеналта и стигна почти до аутлинията, след което върна хитро топката към точката на дузпата, откъдето Пабло Пиати нанесе безмилостен удар – 1-0. В 63-ата минута Даниел Парехо удвои аванса на домакините след чудесен изстрел по земя от дъгата на наказателното поле, намерил долния десен ъгъл на Касия.

Десет по-късно Софиан Фегули намери Пако Алкасер по отличен начин в пеналта, а нападателят финтира стража на гостите и на празна врата покачи на 3-0. В последните секунди Еспаньол успя да намали пасива си, след като Серхио Гарсия се разписа от дузпа.

След този успех Валенсия увеличи актива си на седем точки и се намира на второ място в класирането, докато каталунците са 19-и със само един пункт.