Интер с грандиозно голово шоу срещу Сасуоло

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
17:58, 14 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:37

Мауро Икарди

Отборът на Интер постигна първа победа за новия сезон в „калчото“, след като смачка със 7-0 като домакин тима на Сасуоло в среща от втория кръг на Серия А.

Головото шоу на „Джузепе Меаца“ бе открито още в четвъртата минута, след като Матео Ковачич даде чудесен пас към Мауро Икарди, който успя да преодолее вратаря Консили и да отбележи за 1-0. В 21-ата Ковачич получи подаване от Пабло Освалдо, навлезе в пеналта и стреля точно за 2-0.

В 30-ата минута Икарди бе намерен по прекрасен начин от Ернанес и с много хубав шут направи разликата класическа – 3-0. 120 секунди преди почивката Додо проби по левия фланг, но изстрелът му бе спасен от Консили, след което кълбото се озова в Освалдо и италианският национал реализира първия си гол с екипа на „нерадзурите“.

Осем минути след почивката Икарди оформи своя хеттрик, след като получи нов отличен пас от Ковачич и с бомбен изстрел от 10 метра не остави шанс на Консили – 5-0. В 60-ата гостите останаха и с човек по-малко, след като Доменико Берарди удари без топка защитника Жуан и получи червен картон. В 72-ата Освалдо се разписа за втори път след подаване на резервата Гуарин, а само 120 секунди по-късно двамата си размениха ролите и колумбиецът оформи крайното 7-0.

Лацио се наложи с класическото 3-0 като домакин на Чезена и също постигна първи успех за новия сезон. Антонио Кандрева откри резултата в 19-ата минута, а в 56-ата халфът асистира на Марко Пароло, който удвои аванса на римляните. В последната минута Стефано Маури вкара третото попадение за „орлите“.

Наполи записа изненадваща загуба като домакин, след като падна с 0-1 от Киево. Единственото попадение на „Сан Паоло“ реализира Макси Лопес, който бе точен малко след почивката.

Каляри – Аталанта 1-2

Фиорентина – Дженоа 0-0