Нелепа грешка лиши Лудогорец от заслужена точка на „Анфийлд“!

Публикувано в: Англия, Избрано, Лудогорец, Футбол България, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:51, 16 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:96

Марио Балотели

Отборът на Лудогорец изигра страхотен мач в дебюта си в Шампионската лига, но допусна нелепа загуба с 1-2 при гостуването си на Ливърпул на митичния „Анфийлд“ в първия мач за двата тима от група Б. Марио Балотели откри резултата в 82-ата минута, но Дани Абало изравни в 90-ата. В добавеното време вратарят Милан Борян направи грешка и фаулира Фабио Борини в наказателното поле, а Стивън Джерард вкара от дузпа.

Срещата очаквано започна с натиск на домакините, но в първите двайсетина минута „мърсисайдци“ така и не затрудниха новия страж на българите Милан Борян. В 22-ата все пак пред Адам Лалана се откри добра възможност за изстрел от 12 метра, но канадският национал изби. В 39-ата отново Лалана имаше шанс да се разпише от чиста позиция, но защитник на „орлите“ блокира шута му. Топката излезе в корнер, след изпълнението на който Ловрен стреля опасно с глава, но встрани от вратата.

Второто полувреме започна с далечни изстрели на Лалана и Хендерсън, но те не затрудниха Борян. В 53-ата минута се откри най-добрата възможност за „червените“, след като Хави Манкийо се озова в чиста позиция от дясно, но от няколко метра стреля над вратата. Последва бърза контра на българския шампион и Кайсара проби по десния фланг, стигна до пеналта и шутира мощно, но Миньоле отрази.

В 70-ата добра атака на Ливърпул завърши с прекрасно центриране на Манкийо от десния фланг и току-що влезлият на терена Фабио Борини засече с глава от десетина метра, но Борян с блестящ рефлекс изби в корнер. Секунди по-късно Лудогорец стигна до златен шанс, след като Марселиньо даде гениален пас към Безяк, а словенецът стреля диагонално по земя, но топката срещна десния страничен стълб на Миньоле.

В 82-ата минута домакините стигнаха до гол с голяма доза шанс, след като при центриране на Морено от левия фланг Моци и Анисе не се намесиха по най-добрия начин и топката попадна в Балотели, който с единственото си сполучливо отиграване в мача вкара кълбото в мрежата от 6-7 метра – 1-0. В последната минута резервата Юнес Хамза даде страхотен пас към друг играч, влязъл от пейката – Дани Абало, който финтира Миньоле вкара на празна врата – 1-1.

В добавеното време Ливърпул стигна до победата с любезното съдействие и на рефера Матей Юг. Александров върна много лошо топката към вратаря Борян, който пък не си я поведе добре и Борини му отне, след което италианецът падна на земята и арбитърът даде дузпа. Стивън Джерард бе точен от бялата точка и донесе трите точки на своя тим.

Следващият мач на Лудогорец е на първи октомври – домакинство срещу шампиона в турнира Реал Мадрид.

Ливърпул – Миньоле, Морено, Ловрен, Сако, Хави Манкийо, Джерард, Хендерсън, Лалана (67 Борини), Коутиньо (67 Лукас), Стърлинг, Балотели

Лудогорец – Борян, Кайсара, Ал.Александров, Моци, Минев, Анисе, Дяков (84 Ешпиньо), Марселиньо, М.Александров, Мисиджан (72 Абало), Безяк (86 Хамза)