Бербатов и Монако се завърнаха с победа в Шампионската лига!

Публикувано в: Германия, Избрано, Русия, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
01:35, 17 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:119

Димитър Бербатов

Отборът на Монако се завърна с победа в Шампионската лига, след като надделя с минималното 1-0 над Леверкузен в мач от група C, игран на „Луи II“. Българският нападател Димитър Бербатов изигра цял мач за домакините и направи решителна асистенция за гола на Жоао Моутиньо.

Първата страхотна възможност за гол в мача се откри пред гостите в 34-ата минута, когато Джалханоглу подаде към Карим Белараби, който излезе сам срещу Субашич, но отправи слаб и неточен удар, което позволи на защитник на „монегаските“ да се намеси и да изчисти топката. В последните минути на първото полувреме немците имаха видимо надмощие, но две много чисти положения пропусна Джалханоглу. В 44-та минута Сон остана сам очи в очи срещу Субашич, но стреля в аут.

Монако поведе с 1:0 в 61-та минута, когато Димитър Бербатов свали с глава топката към Жоао Моутиньо, който я овладя излезе сам срещу Бернд Лено и вкара. Домакините можеха да вкарат втори гол в 82-та минута, но Караско стреля неточно, като изпрати топката над напречната греда.

В другия мач от групата Зенит Санкт Петербург победи с 2:0 като гост Бенфика. Руснаците поведоха още в 6-та минута с гол на Хълк, а в 18-ата вратарят на домакините Артур бе изгонен с директен червен картон. Четири по-късно Аксел Вицел сложи точка на спора с второ попадение за тима на Андре Вилаш-Боаш.

След първия кръг Зенит и Монако са с три точки, а Леверкузен и Бенфика са без актив.

На първи октомври руснаците ще приемат Бербатов и компания, а „аспирините“ ще са домакини на „орлите“.