Тевес герой за Юве, Олимпиакос изненада Атлетико

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
01:13, 17 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:49

Карлос Тевес

Италианският първенец Ювентус започна с победа участието си в група А на Шампионската лига, след като се наложи с 2-0 над Малмьо като домакин.

Първото полувреме завърши без голове, а след почивката Карлос Тевес сложи край на шестгодишната си суша без попадение в най-комерсиалния турнир, вкарвайки и двата гола за „старата госпожа“. В 59-ата минута аржентинецът направи страхотно двойно с Квадво Асамоа, който подаде с пета към своя съотборник, а Тевес не пропусна от десетина метра – 1-0. В последната минута нападателят се разписа за втори път след страхотен шут от свободен удар, пращайки кълбото в горния ляв ъгъл на Олсен.

В другия мач от групата Олимпиакос поднесе голямата изненада и победи финалиста от миналия сезон Атлетико Мадрид с 3-2 на „Йоргос Караискакис“.

Гръцкият шампион поведе в 13-та минута, след като изпълни късо един корнер, след което топката попадна в Масуаку, който изненада Облак и изпрати топката във вратата му с шут в долния ляв ъгъл. Гърците удвоиха своята преднина в 31-та минута, когато след грешка в защитата на Атлетико топката попадна в Ибрахим Афелай, който вкара за 2:0. Седем по-късно Атлетико върна един гол, след като Ансалди центрира в наказателното поле, където Манджукич засече топката на втора греда.

В  73-та минута Касами финтира Годин, а след това комбинира с Костас Митроглу, който показа много добър контрол върху топката и реализира третото попадение във вратата на Ян Облак. Атлетико направи по-почетна загубата си в 86-та минута, когато Коке центрира в наказателното поле на Олимпиакос, където на втора греда Антоан Грисман се разписа.

По този начин Ювентус и Олимпиакос поведоха в класирането с по три точки, а Атлетико и Малмьо са без актив.

На първи октомври гърците ще гостуват на шведския шампион, а „дюшекчиите“ приемат „старата госпожа“.