БАТЕ-то получи „6″ от Порто, Атлетик и Шахтьор с нулево реми (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:21, 18 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:50

Ясин Браими

Отборът на Порто разгроми с 6-0 тима на БАТЕ Борисов на своя „Ещадио до Драгао“ в Порто. в първия мач за двата състава от група H на Шампионската лига.

Резултатът бе открит по много комичен начин, след като в петата минута вратарят на гостите Черник хвърли топката с ръка към Ясин Браими, който навлезе в пеналта и от малък ъгъл намери мрежата на белорусите. В 32-ата домакините организираха светкавична контра, при която Браими получи топката на центъра, напредна сам и с великолепен шут в долния ляв ъгъл на Черник доведе нещата до 2-0. Пет по-късно Данило бе изведен вдясно и центрира от аутлинията, а Мартинес реализира от малкия пеналт за 3-0.

В 57-ата Браими оформи своя хеттрик след прекрасно изпълнение на свободен удар – 4-0. Четири след това Адриан доведе нещата до 5-0, след като при един рикошет топката се озова в него и испанецът не сбърка от няколко метра – 5-0. В 76-ата минута Кристиан Тейо навърза четирима защитници от дясно, след което даде отличен пас към намиращия се на точката на дузпата Венсан Абубакар, а камерунецът се разписа с лекота за крайното 6-0.

В другия мач от групата голове нямаше и Атлетик Билбао и Шахтьор Донецк завършиха наравно 0-0 на „Сан Мамес“.