Динамо смачка Астра, Тонев с 15 минути при реми на Селтик

Публикувано в: Избрано, Лига Европа, Футбол Свят
22:21, 18 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:44

Динамо Загреб

Отборът на Динамо Загреб стартира с победа в група Д на Лига Европа, след като надигра с 5-1 като домакин тима на Астра.

Резултатът бе открит в 17-ата минута, в която Иво Пинто центрира отлично от десния фланг и Хилал Судани засече топката с глава за 1-0. Седем по-късно алжирският национал вкара втория си гол в мача, отново с глава, този след центриране от корнер на Домагой Антолич. В края на първото полувреме Судани оформи своя хеттрик, разписвайки се отблизо след подаване на Едуардо.

В 70-ата минута привлеченият от Манчестър Юнайтед Анхело Енрикес доведе нещата до 4-0, а в 82-ата Аурелиен Читу намали пасива на румънците. Крайният резултат бе оформен от Анте Чорич, който в последната минута вкара петото попадение в мрежата на Лунг.

В другия мач от групата Ред Бул Залцбург и Селтик завършиха наравно 2-2. Българският национал Александър Тонев влезе като резерва за шотландците в 75-ата минута.

Гостите излязоха напред след четвърт час, след като Мубарак Вакасо реализира с изстрел извън наказателното поле. В 36-ата Алан получи топката от Кевин Кампъл и с точен шут успя да доведе нещата до 1-1. В 60-ата минута Скот Браун върна преднината на „детелините“, но в 78-ата Джонатан Сориано с чудесен изстрел от фаул оформи крайното 2-2.