Динамо Киев спечели лесно в Португалия, Стяуа вкара 6 на Олборг

Публикувано в: Лига Европа, Футбол Свят
00:12, 19 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:34

Динамо Киев

Отборът на Динамо Киев започна с успех участието си в група J на Лига Европа, след като се наложи с 3-0 като гост на Рио Аве.

Украинците поведоха с гол на Андрий Ярмоленко, който в 20-ата минута се отчете с хубав изстрел с левия крак, който не остави шанс на Касио. Пет по-късно Юнес Беланда получи подаване от Джърмейн Ленс и с отличен шут доведе нещата до 2-0. В 71-ата минута Артьом Кравец отбеляза от трудна позиция и направи аванса на тима си още по-голям.

В другия двубой от групата Стяуа разби Олборг с 6-0 с голове само през второто полувреме.

Лучиан Санмартеан даде аванс на румънците в 51-ата минута след далечен шут, а в 57-ата Ларсен получи директен червен картон и гостите завършиха мача с 10 души. В 60-ата Клаудио Кесеру удвои аванса на домакините с гол от дузпа, а 60 секунди след това Раул Русеску направи резултата класически. Кесури оформи своя хеттрик, след като бе точен още на два пъти в 65-ата и 72-ата минута. В 73-ата Русеску сложи точка на спора с втория си гол в мача.