Евертън разби „вълците“ на „Гудисън Парк“, Лил и Краснодар с хикс

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Лига Европа, Русия, Франция, Футбол Свят
00:02, 19 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:66

Стивън Нейсмит

Отборът на Евертън разпиля Волфсбург с 4-1 на „Гудисън Парк“ в един от най-интересните мачове от първия кръг на Лига Европа. Срещата бе от група H.

Домакините започнаха по-добре мача и в 14-ата минута резултатът бе открит. Нейсмит комбинира отлично с Бейнс, след което получи топката около 10 метра от вратата. Шотландецът отправи слаб изстрел, но топката някак се промуши между вратаря Беналио и защитника Родригес. В края на първото полувреме „карамелите“ нанесоха своя втори удар. Миралас центрира от десния фланг, а топката отиде вляво на пеналта, откъдето Бейнс подаде към Коулмън, който засече с глава за 2-0.

Малко след почивката Кнохе събори МакГийди в наказателното поле и реферът даде дузпа. Бейнс не пропусна от бялата точка и направи разликата класическа – 3-0. Минута преди края Миралас получи отличен извеждащ пас от Ето’О и сам срещу Беналио не сбърка, вкарвайки четвъртия гол за Евертън. В добавеното време „вълците“ реализираха почетното си попадение чрез Рикардо Родригес.

В другия сблъсък от групата Лил и Краснодар приключиха при равенство 1-1. Руснаците успяха да излязат напред в 35-ата минута след хубав гол на Лаборде. В 63-ата „песовете“ върнаха паритета в двубоя след прекрасно изпълнение от фаул на Симон Кяер.

Във втория кръг Лил ще гостува на Волфсбург, а Краснодар ще е домакин на Евертън.