Наполи обърна Спарта в шоу на Игуаин и Мертенс

Публикувано в: Избрано, Италия, Лига Европа, Футбол Свят
00:06, 19 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:42

Дрийс Мертенс

Един от фаворитите за трофея в Лига Европа – Наполи, стартира кампанията си с труден успех, след като се наложи с 3-1 над Спарта Прага на „Сан Паоло“ в мач от група I.

Срещата започна шокиращо за домакините, след като още в 14-ата минута Хусбаер даде аванс на чехите с чудесен изстрел от дъгата на наказателното поле. В 23-ата домакините можеха да изравнят, но Игуаин нацели напречната греда. След това последва добавка на Кайехон, но топката се удари в ръката на Коста и реферът даде дузпа. „Ел Пипита“ не сбърка от бялата точка и възстанови равенството. В 33-ата минута шансът отново обърна гръб на Наполи, след като мощен снаряд на Кайехон разтресе напречния стълб.

Шест минути след почивката неаполитанците направиха пълен обрат, след като Игуаин проби по прекрасен начин по десния фланг и достави топката към Дрийс Мертенс, а белгиецът засече от пет метра за 2-1. В 81-ата минута Мертенс показа страхотната си техника, след като направи чудесен рейд в наказателното поле, финтира няколко бранители и с елегантен шут оформи крайното 3-1.

В другия мач Йънг Бойс надигра Слован Братислава с 5-0. Домакините вкараха два гола преди почивката, а автори на попаденията бяха Лецякс (5) и Щефен (29). През второто полувреме за швейцарците се разписаха още Нуцоло (63), Никчи (80) и Оаро (90).

Във втория кръг Слован приема Наполи, а Йънг Бойс ще гостува на Спарта.