Трабзонспор с инфарктен успех като гост на Металист

Публикувано в: Лига Европа, Турция, Футбол Свят
00:27, 19 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:38

Трабзонспор

Отборът на Трабзонспор спечели драматична победа с 2-1 като гост на Металист Харков в среща от група Л на Лига Европа.

Гостите поведоха в 25-ата минута, след като Сефа Йълмаз центрира от корнер, а бившият играч на Милан Кевин Констант бе на точното място в правилното време и отбеляза с глава за 1-0. В 61-ата минута Володимир Гоменяк изравни резултата, след като бе точен с глава от няколко метра.

В четвъртата минута на добавеното време турците стигнаха до инфарктния успех. След изпълнение на фаул Мустафа Ятабаре отклони топката с глава, а тя попадна в Авраам Пападопулос, който не пропусна да донесе трите точки на своя тим с шут от близка дистанция.

В другия мач от групата Легия Варшава победи белгийския Локерен с минималното 1-0. Единственото попадение в срещата отбеляза Мирослав Радович в 58-ата минута.

Във втория кръг Трабзонспор ще приеме именно Легия, а Локерен ще е домакин на Металист.