Фиорентина разби французи, ПАОК наби Динамо Минск

Публикувано в: Италия, Лига Европа, Футбол Свят
00:19, 19 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:60

Хуан Варгас

Отборът на Фиорентина започна с победа в Лига Европа, след като в мач от група К надигра с 3-0 френския Гинган на „Артемио Франки“.

„Ла Виола“ успя да поведе едва в 34-ата минута, след като Хуан Варгас бе точен с глава след центриране на Ясмин Куртич. Пет по-късно французите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Диало. В средата на второто полувреме Хуан Куадрадо получи прекрасен пас от Давид Писаро и преодоля с лекота вратаря Самаса – 2-0. Две минути преди края младокът Федерико Бернардерчи, който влезе като резерва, отбеляза първия си гол с екипа на „виолетовите“ за класическото 3-0.

В другия мач ПАОК смачка Динамо Минск с 6-1. Николич си отбеляза автогол още в четвъртата минута, а до почивката Атанасиадис заби хеттрик, решавайки всичко в мача. През второто полувреме Пападопулос и Цандарис реализираха още две попадения за гърците, а между тях Николич вкара почетния гол за белорусите.

Във втория кръг Фиорентина ще гостува на Динамо, а Гинган ще приеме ПАОК.