Арсенал отчая Вила с три гола за 4 минути

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:02, 20 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:39

Месут Йозил

Отборът на Арсенал нанесе първа загуба на Астън Вила във Висшата лига, след като срази бирмингамци с 3-0 насред „Вила Парк“ в среща от петия кръг.

„Топчиите“ решиха всичко с три гола в рамките на четири минути – между 32-ата и 36-ата. Първо Дани Уелбек даде прекрасен извеждащ пас към Месут Йозил, който очи в очи срещу Брад Гузън не сбърка – 1-0. Само 120 секунди по-късно Йозил върна жеста, доставяйки перфектно центриране към Уелбек, който засече от шест метра за 2-0. След още две минути „виланите“ изоставаха класически, след като Али Сисоко заби топката в собствената си врата.

След почивката голове в мача нямаше и „артилеристите“ взеха безпроблемно трите точки, с които вече има девет и се изкачи на четвърто място в класирането, докато домакините са трети с 10 пункта.

Отборът на Саутхемптън вече се намира на втора позиция също с 10 точки, след като се наложи с 1-0 при визитата си на Суонси. Домакините останаха с 10 души още в 39-ата минута, след като Вилфред Бони получи втори жълт картон. В 80-ата Виктор Ваняма донесе победата на „светците“, възползвайки се от асистенция на Грациано Пеле.

Куинс Парк – Астън Вила 2-2

Нюкасъл – Хъл 2-2

Бърнли – Съндърланд 0-0