Бразилия на финал на Световното след петгеймова драма!

20:21, 20 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:166

BRA_Men_2014_fivb.org
Бразилия е първият финалист на Световното първенство в Полша, след като се наложи над Франция с драматичното 3:2 (25:18, 25:23, 23:25, 22:25, 15:12) гейма в първия полуфинал, игран този следобед в зала „Сподек“ в Катовице.

Доста уверено бразилците започнаха мача и още от самото начало дръпнаха със значителен аванс, който поддържаха през целия гейм. Въпреки че французите се опитваха да противодействат, това така и не даде резултат, а световните шампиони буквално смачкаха противника си със смазваща разлика. За 19 минути игра и комфортното 25:18, Селесао спечели частта, повеждайки в мача с 1:0.

Във втория гейм „петлите“ се съвзеха и показаха напълно нов облик и наложиха пълна доминация с разлика от 3-4 точки. Постепенно шампионите показаха характер и успяха да стопят пасива до точка – две. След 20-ата точка обаче, се разрази истинска битка на терена, а двата отбора впечатляваха със страхотни изяви. В крайна сметка французите се наложиха и отмъкнаха частта с 25:23 за равенство в двубоя 1:1.

Много оспорвано и равностойно протече третата част, като опонентите се „захапаха“, а резултата вървеше точка за точка. Геймът се превърна в страхотна драма, в която и двата отбора впечатляваха с изключителни изяви. Отново възпитаниците на Бернардо Резенде бяха тези, които с минималното 25:23 прибавиха частта в актива си, повеждайки за втори път в мача с 2:1.

Четвъртият гейм започна и мина в познатия развой от предишната част, като отново волейболистите се бореха със зъби и нокти за всяка топка. И двата отбора имаха своите шансове, но „петлите“ с великолепни отигравания сложиха край на гейма с 25:22 за равенство 2:2 и тайбрек.

Решителният пети гейм тръгна във вече познатия равностоен сценарий и продължи под тази диктовка до осмата точка. След това бразилците успяха да се наложат, а „петлите“ като че ли така и не повярваха, че могат да направят обрат. С 15:12 шампионите спечелиха гейма и мача с драматичния успех от 3:2 гейма. По този начин Селесао стана първият финалист и очаква победителя от втория полуфинал между Полша и Германия.