Зенит смачка Ростов като гост, Рондон с хеттрик

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
15:21, 20 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:58

Зенит

Отборът на Зенит постигна осма поредна победа в руската Премиер лига, след като в среща от осмия кръг се наложи с разгромното 5-0 при визитата си на Ростов.

Гостите започнаха отлично мача и в 11-ата минута Дани изпълни корнер, а след меле топката попадна в Саломон Рондон, който от няколко метра реализира за 1-0. В 37-ата Олег Шатов даде прекрасен пас към Дани, който преодоля стража на домакините и стреля към вратата. Ксулу се опита да изчисти, но не успя и си вкара автогол.

12 минути след началото на второто полувреме разликата стана класическа, след като Доменико Кришито подаде отлично към Виктор Файзулин, а той центрира прострелно към наказателното поле, където Рондон реализира с лекота – 3-0. В 72-ата Дяков също си отбеляза автогол, а секунди след това Рондон оформи крайното 5-0, както и своя хеттрик.

След този успех момчетата на Андре Вилаш-Боаш вече имат 24 точки и продължават да бъдат начело в класирането със стопроцентов актив. Ростов е 14-и с четири пункта.

По-рано днес Урал се наложи с минималното 1-0 като гост на Уфа в първия мач за деня.