Майнц сломи Борусия Дортмунд с два гола след почивката

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
21:32, 20 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:34

Шинджи Оказаки

Отборът на Борусия Дортмунд допусна второ поражение в Бундеслигата, след като загуби с 0-2 при визитата си на Майнц 05 в късния съботен мач от четвъртия кръг.

Първото полувреме на „Кофас Арена“ премина равностойно, като малко преди почивката Адриан Рамос можеше да даде аванс на „жълто-черните“, но от малък ъгъл стреля в левия страничен стълб на Кариус.

Резултатът бе открит в 66-ата минута, в която Хаиро Самперио получи топката в наказателното поле, подигра се със защитник на гостите, след което центрира към малкия пеналт, откъдето Шинджи Оказаки засече за 1-0.

В 74-ата минута Майнц стигна до второ попадение, след като Матиас Гинтер се опита да пресече подаване към Оказаки, но вместо да изчисти топката, бранителят намери собствената си мрежа – 2-0.

След този успех Майнц вече е с осем точки и се изкачи на трето място в класирането, докато Дортмунд се намира на осма позиция с шест пункта.