Монако се измъкна от зоната на изпадащите, Бербатов с 90 минути

Публикувано в: Българи в чужбина, Франция, Футбол Свят
20:21, 21 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:35

Монако

МонОтборът на Монако записа втора победа във френската Лига 1, след като се наложи с минималното 1-0 като домакин на Гинган в среща от шестия кръг.

Димитър Бербатов бе титуляр за „монегаските“ и остана на терена до 92-ата минута, когато бе заменен от Валер Жермен.

Единственото попадение в срещата бе дело на резервата Набил Дирар в 38-ата минута. Жоао Моутиньо изпълни свободен удар, а топката бе избита от вратаря Льосъл, но Бака не успя да изчисти добре и кълбото стигна до Дирар, който без проблем я прати в мрежата.

След този успех, който е първи за Монако пред собствена публика, тимът на Бербатов се изкачи на 15-о място, събирайки седем точки. Гинган има една по-малко и е на предпоследната позиция.

По-рано днес Лил и Монпелие завършиха наравно 0-0, а Сент Етиен се наложи с 1-0 като гост на новака Каен.