Полша детронира Бразилия и е новият световен шампион!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
23:56, 21 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:97

10622702_10152397281475665_761091410005908301_n
Полша е новият световен шампион по волейбол! Във финала на Мондиала, поляците детронираха Бразилия от трона, след като се наложиха с 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:22) гейма в двубоя, игран тази вечер в препълнената зала „Сподек“ в Катовице.

Двубоят започна очаквано много равностойно, типично като за зрелищен сблъсък. Постепенно обаче, бразилците поеха инициативата и дръпнаха със значителна преднина, която успяха да задържат до самия край. С 25:18 Селесао спечели гейма, повеждайки с 1:0.

Във втората част ролите се размениха и този път домакините поеха контрола над гейма от самото начало и поддържаха в своя полза убедителна разлика. Селесао отговори подобаващо и стопи пасива, за да се стигне отново до оспорван развой. Все пак този път възпитаниците на Стефан Антига се наложиха с 25:22 за равенство в сблъсъка 1:1.

Изключително оспорвано протече третия гейм, а двата отбора доказаха, че не случайно са стигнали до финал. Резултатът се движеше точка за точка, а частта придоби инфарктен характер. Отново домакините показаха характер и здрави нерви и сложиха точка на гейма с 25:23, дръпвайки с 2:1.

Четвъртата част отново мина в познатия до болка сценарий от предишния гейм. Волейболистите и от двете страни на мрежата впечатляваха с изявите си, а резултата за пореден път вървеше точка за точка. В заключителните моменти се разигра изключителна драма, като и двата отбора се бореха със зъби и нокти.

С великолепни отигравания домакините затвориха гейма и двубоя с 25:22 за крайния успех от 3:1 гейма. По този начин Полша сложи край на хегемонията на Селесао и грабна за втори път в историята си златните медали от Световно първенство.