Публикувано в: Баскетбол, България
16:14, 21 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:29
Рилски спортист

снимка: Ивайло Андреев/rilskibasket.com

Рилски Спортист спечели финала на турнира в Куманово, след като надигра със 100-94 тима на Фени Индустри, а в предишния мач удари шампиона на Македония МЗТ Скопие, съобщава сайтът на самоковци.

Фени започна доста по-добре мача и поведе с 29-24 след първата част. Македонците продължиха доста ударно и до полувремето , а самоковци не намираха своята подредба или мотивация в защита, което логично доведе до отварянето на по-голяма разлика – 52-42 на почивката.

Разборът в съблекалните не бе от най-приятните за слушане, но даде разултат, защото играчите на „Рилецо“ излязоха преобразени, за 2 минути намалиха разликата на 4 точки, след още малко изравниха и даже поведоха след края на третата част.

В последната четвърт българите дори дръпнаха с 10 точки  и само некоректно съдийство и две наши грешки в заключителните секунди вкараха малко интрига и увеличиха шанса на Фени, но Дарин Иванов хладнокръвно отбеляза всичките шест наказателни удари и отказа противника.