Барса смаза 10 от Леванте (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
00:11, 22 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:48

Барселона разби Леванте

Отборът на Барселона регистрира четвърта поредна победа в Примера дивисион, след като се наложи с 5-0 като гост на Леванте в късния неделен мач от четвъртия кръг.

Каталунците поведоха в 34-ата минута, след като Лионел Меси даде гениален извеждащ пас към Неймар, който финтира вратаря на домакините и след това отбеляза първия гол в срещата. В 41-ата реферът Хосе Гонсалес даде дузпа на гостите за нарушение на Винтра срещу Меси, но показа изключително пресилен червен картон на гръцкия бранител. Шутът на Лео от бялата точка, обаче, бе неточен. Минута преди почивката гостите все пак удвои аванса си, след като Иван Ракитич се разписа с бомбен изстрел от 24 метра.

В 57-ата минута Меси бе изведен отлично в коридор, след като домакините загубиха топката в собствената си половина. Аржентинецът даде хубав успореден пас към Сандро Рамирес, а младокът се разписа с чудесен изстрел – 3-0. Седем след това валенсианци отново сбъркаха в защита, Жорди Алба отне в пеналта и подаде към Педро, който вкара с лекота – 4-0. В 77-ата Меси също реализира дежурното си попадение, прехвърляйки технично вратаря Хесус.

След този успех Барса вече е с 12 точки и има стопроцентов актив, заемайки първа позиция в подреждането, докато Леванте е на дъното със само един пункт.