„Лъвиците“ стартираха Световното със загуба от най-силния тим в света

Публикувано в: Волейбол, Избрано
22:30, 23 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:105

България

Българският национален отбор по волейбол започна със загуба участието си на Световното първенство по волейбол в Италия. В първия си мач, който бе дебютен на Мондиал за по-голяма част от момичетата ни, „лъвиците“ отстъпиха с 0-3 (19-25; 22-25; 16-25) гейма пред олимпийския шампион Бразилия в Триест.

Срещата започна равностойно, но още до първата техническа пауза „селесао“ дръпна с 8-4 след грешки на Ели Василева и Еми Николова. След почивката разликата бе увеличена на шест пункта за 14-6 и Кузюткин взе таймаут. След второто техническо „лъвиците“ стопиха пасива си до 15-19 след два поредни блокаута на Ели Василева. Бразилия задържа преднината си, а ас на Фернанда доведе нещата до 23-17. С грешка от сервис на Рабаджиева геймът намери своя край – 25-19 за олимпийските шампионки.

Втората част започна с аванс от 3-0 за нашите, но резултатът бе изравнен веднага – 3-3. Момичетата на Зе Роберто направиха обрат за 6-4, но след две поредни грешки в атака паритетът бе върнат – 8-8. Три блокади – една срещу Василева и две срещу Николова, докараха нещата до 11-9 за „селесао“. До второто прекъсване авансът на Бразилия стана три точки след грешка на Рабаджиева. След почивката България успя бързо да изравни за 18-18 след чудесна блокада на Страши срещу Кастро и бразилският треньор ползва таймаут. „Лъвиците“ дори поведоха с 20-19, но грешка от начален удар на Василев и чудесна атака на Кастро върна преднината на олимпийските шампионки – 21-20. Последва още един обрат и 22-21 за нашите, но до края Бразилия взе следващите четири точки – 25-22.

Третата част започна силно за южноамериканките, които дръпнаха с 8-3 след серия от начални удари на Тайса Менесеш. След техническото разликата скочи на седем пункта за 10-3. Два поредни аса на Нася Димитрова и блокаут на Василева намалиха пасива ни на 8-11. До второто техническо, обаче, Бразилия успя да върне добрия си аванс, дърпайки с 16-10. До края „селесао“ нямаше големи затруднения и задържа преднината си, за да затвори мача в три гейма след 25-16.

Утре нашите момичета играят отново от 21:00 часа, а съперник на тима ни е Сърбия, който по-рано днес надигра с 3-1 гейма състава на Турция.