Реал прегази и Елче, Роналдо с 4 гола

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
22:55, 23 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:34

Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид постигна втора поредна победа в испанската Примера дивисион, след като разгроми с 5-1 тима на Елче на „Сантяго Бернабеу“ в първия мач от петия кръг.

Срещата започна доста шокиращо, след като гостите откриха резултата в 15-ата минута от дузпа. Кристиано Роналдо извърши нарушение срещу Педро Москера, а Еду Албасар стреля мощно от бялата точка за 1-0. Много бързо, само за 17 минути, „белият балет“ вкара три гола и доведе нещата до 3-1. Първо в 20-ата Хамес центрира от десния фланг и Гарет Бейл засече с глава за 1-1. В 28-ата домакините също получиха дузпа за фаул срещу Марсело, а Роналдо бе точен за 2-1. Четири минути след това Марсело сложи топката на главата на Кристиано и португалецът не пропусна – 3-1.

След почивката Реал продължи да вкарва и Роналдо се отличи с още две попадения. В 80-ата минута Пашалич препъна CR7 и реферът даде трета дузпа, а Кристиано не сбърка – 4-1. В 83-ата Тони Кроос нацели горната греда след хубав прехвърлящ изстрел. В последните секунди Роналдо получи прекрасен извеждащ пас от Бейл и с шут покрай Ерера оформи крайното 5-1.

След този успех Реал увеличи своя актив на девет точки и се изкачи на четвърто място, докато Елче е 14-и с четири пункта.