Милан остана на крачка от обрат в Емполи, Торес с първи гол

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
00:04, 24 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:37

Милан

Отборът на Милан остана на крачка от обрат при визитата си на новака Емполи и в крайна сметка се задоволи с равенство 2-2 в първата среща от четвъртия кръг на Серия А.

Домакините започнаха изключително силно мача и в първия половин час бяха пълновластни господари на терена. В 13-ата минута Лоренцо Тонели засече хубаво центриране от корнер от дясно на вратата на „росонерите“ за 1:0. В 21-ата Пучарели удвои в полза на тима си. След центриране от фаул топката стигна до Тавано, той продължи към Пучарели, който направи 2:0.

Гостите се отърсиха от първоначалния шок, а в 43-ата минута Фернандо Торес намали на 1:2. След прецизно центриране на Игнасио Абате от дясно по атаката на Милан, бившият нападател на Челси се извиси над всички и с глава насочи топката във вратата на Емполи. Това бе и първи гол за „Ел Ниньо“ с червено-черния екип.

Втората част започна със силен натиск на „росонерите“. В 58-ата минута Абате пусна чудесен пас към Кейсуке Хонда, който възстанови равенството – 2:2. Четири по-късно Жереми Мене удари напречната греда след бомбен шут от дъгата на наказателното поле. Малко преди края Валдифиори получи втори жълт картон и домакините доиграха мача с 10 души, но въпреки това се добраха до равенството.

В класирането Милан е 3-и със 7 точки, а Емполи е 17-и с 2.