„Лъвиците“ прегазиха Камерун за втори успех на Световното!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
12:54, 27 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:172

България

Българският женски национален отбор по волейбол записа втора победа на Световното първенство в Италия, след като разгроми с 3-0 (25-16; 25-20; 25-23) гейма тима на Камерун в мач от група Б, игран в Триест.

Срещата започна равностойно и африканките дори поведоха с 11-9 след първото техническо. Постепенно, обаче, момичетата на Владимир Кузюткин взеха инициативата и дръпнаха със 17-12, за да стигнат до успеха в първия гейм с 25-16.

В началото на втората част „лъвиците“ поведоха с 8-5, а след второто техническо разликата скочи на девет пункта за 19-10. Отпускане в нашите редици намали резултата до 19-23, но в крайна сметка Ели Василева сложи край на спора – 25-20.

Третата част започна равностойно, а след първата почивка африканките направиха два поредни блока, които им дадоха аванс от 13-11. Нашите догониха съперника си и успяха да направят обрат, а Ели Василева заби последната точка в мача – 25-23 и 3-0.

Кремена Каменова бе най-резултатна за „лъвиците“ с 12 точки, Добриана Рабаджиева и Страшимира Филипова забиха по 10.

След този успех България има шест точки и се изкачи на трето място в класирането, докато Камерун е на дъното без актив.

Утре от 18:00 часа нашите момичета ще се изправят срещу Канада в последния си мач от група Б.