ЦСКА спечели драма със седем гола, Миланов с цял мач

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
14:39, 27 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:34

ЦСКА Москва

Отборът на ЦСКА Москва постигна четвърти пореден успех в руската Премиер лига, след като надви с 4-3 като гост тима на Урал в първия мач от деветия кръг. Българският национал Георги Миланов изигра силни 90 минути за „армейците“.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха още в десетата минута след гол на Едгар Манучарян. В 29-ата Алан Дзагоев се възползва от асистенция на Зоран Тошич и отбеляза за 1-1. В края на първото полувреме Роман Еременко донесе пълния обрат на „армейците“.

Десет минути след почивката Фьодор Смолов върна паритета в срещата, довеждайки нещата до 2-2. В 69-ата Дзагоев се отличи с ново завършващо подаване, намирайки Сейду Думбия, който отбеляза третия гол във вратата на Заболотний.

В 83-ата минута Александър Ерокин отново възстанови равенството, засичайки подаване на Хозин. 60 секунди преди изтичане на редовното време Думбия се разписа за втори път и донесе победата на своя тим.

След този успех ЦСКА запазва второто си място в подреждането с 21 точки, докато Урал е на предпоследната 15-а позиция с четири пункта.