Шалке спечели битката за Рур, Байерн без проблеми в Кьолн

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:24, 27 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:71

Шалке 04

Отборът на Шалке 04 спечели голямото дерби на Рурска област, след като надигра с 2-1 тима на Борусия Дортмунд на „Фелтинс Арена“ в двубой от шестия кръг на Бундеслигата.

Срещата започна по най-добрия начин за домакините, които откриха резултата още в десетата минута. Денис Аого центрира от корнер от левия фланг и Жоел Матип засече с глава от няколко метра, след като бе забравен от Матс Хумелс.

В средата на първата част „кралскосините“ удвоиха своята преднина при разбъркване в наказателното поле на гостите. След центриране от фаул от лявото крило, Хунтелаар стреля с глава, но Вайденфелер изби, след което Рамос изчисти много лошо топката и тя се озова в Ерик Чупо-Мотинг, който от десетина метра отправи точен шут – 2-0.

Само три минути по-късно „жълто-черните“ намалиха своя пасив след чудесна атака. Адриан Рамос напредна по десния фланг и центрира прекрасно към Пиер-Емерик Обамеянг, който от около точката на дузпата разстреля Ферман – 1-2. До края на Борусия владееше инициативата, но така и не успя да стигне до изравнителен гол. В последните секунди Хунтелаар дори можеше да вкара трети гол за Шалке, но Вайденфелер изби изстрела му, а топката на сантимети от левия стълб.

В друг интересен мач от днес шампионът Байерн Мюнхен спечели визитата си на Кьолн с 2-0.

Резултатът бе открит в 19-ата минута, в която домакините бяха пресирана вляво на защитата си и загубиха кълбото близо до корнера. Топката бе подаде към Ариен Робен, който продължи за Томас Мюлер, а германецът овладя на гърди и опита пас за Роберт Левандовски. Полякът не улучи кълбото, но то стигна до Марио Гьоце и халфът се разписа от 12 метра за 1-0.

В 66-ата минута Ариен Робен направи страхотен рейд от дясно, след което подаде към Гьоце, а той се опита да намери Давид Алаба. Даниел Халфар изпревари австриеца, но си отбеляза автогол и сложи край на интригата в мача – 2-0 за баварците.

След този успех Байерн запази първото си място в класирането с актив от 14 точки.