Юнайтед измъкна втора победа, Рууни с червен картон

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:13, 27 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:51

Робин Ван Перси

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна втора победа във Висшата лига, след като надделя трудно с 2-1 над Уест Хем на „Олд Трафорд“ в мач от шестия кръг. „Червените дяволи“ дръпнаха набързо с два гола след попадения на Рууни и Ван Перси, но малко преди почивката Сако намали. Рууни бе изгонен в 59-ата минута, но въпреки това момчетата на Луис Ван Гаал задържаха преднината си.

Домакините поведоха още в петата минута, след като Рафаел проби по прекрасен начин по десния фланг, а след това достави перфектно центрира към Уейн Рууни. Английският национал не се поколеба и с елегантен шут прати топката в мрежата на Адриан. В средата на първата част „чуковете“ загубиха кълбото в собствената си половина, след което Радамел Фалкао намери Робин Ван Перси вдясно, а холандецът стреля от 7-8 метра чудесно по диагонала – 2-0.

В 37-ата минута Енер Валенсия нацели горната греда след изпълнение на корнер и лошо излизане на Давид де Хея. Топката се върна към Диафра Сако, който също стреля с глава, но намери мрежата – 1-2. По този начин нападателят се разписа във втори пореден мач след попадението си срещу Ливърпул през миналия уикенд.

В първите минути на втората част Адриан спаси техничен изстрел на Фалкао, а след това Де Хея парира удар отблизо на Сако. В 59-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Уейн Рууни получи директен червен картон след удар срещу Стюърт Даунинг, опитвайки се по глупав начин да спре контраатака на „чуковете“. Уест Хям опита натиск в търсене на изравнително попадение и минута преди края Кевин Нолан вкара топката във вратата на Де Хея, но голът бе отменен заради засада.

След този успех Манчестър Юнайтед има осем точки и скочи до осмото място в класирането, а Уест Хем се смъкна на десета позиция със седем пункта.