Зрелищно реми между Динамо и Кубан, Манолев с гол

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
14:30, 28 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:77

Станислав Манолев

Отборите на Динамо Москва и Кубан не излъчиха победител в „българското“ дерби на деветия кръг на руската Премиер лига, след като завършиха наравно 2-2. Цял мач за столичани игра Станислав Манолев, който вкара второто попадение за тима си, докато за гостите Ивелин Попов се отличи с 90 минути.

Домакините откриха резултата в 20-ата минута, след като Балаш Джуджак даде прекрасен пас към Александър Кокорин, който стреля под плонжа на Беленов за 1-0. В 29-ата Соснин можеше да изравни със страхотен шут от двайсетина метра, но топката попадна в десния стълб на Габулов. 120 скеунди след това Динамо направи великолепна контра, при която Кокорин изведе Манолев вдясно и българският национал отбеляза с диагонален изстрел по земя за 2-0.

Десет минути след почивката Кубан намали пасива си, след като Данило центрира остро от дясното крило и резервата Владимир Игнатиев засече топката от малкия пеналт – 1-2. В 60-ата Секу Олисех направи отличен рейд вляво, след което получи пас от Игнатиев, премина двама защитници и от близка дистанция реализира за 2-2.

В 76-ата минута Ибрахима Балде можеше да донесе пълен обрат на гостите, но не успя да преодолее Габулов. В последните секунди домакините също бяха близо до гол след изстрел с глава на Хубочан, но Беленов показа блестящ рефлекс и изби с една ръка, за да запази равенството.

След това реми двата тима запазиха позициите си в класирането. Динамо е трети, а Кубан четвърти, като отборите имат по 19 точки.