Локо София превзе „Тича“ с ранен гол

Публикувано в: Футбол България, Черно море
19:00, 28 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:44

Александър БранековОтборът на Локомотив София спечели важна победа в битката си за място в Топ 6, след като надделя с 1-0 като гост на Черно море в среща от 10-ия кръг на А група, играна на стадион „Тича“ във Варна.

Гостите откриха резултата още в деветата минута, след като Даниел Генов центрира от корнер и Александър Бранеков бе точен с глава. В 30-ата Симеон Райков стреля чудесно от фаул, но Божидар Митрев показа класа и изби топката.

В средата на второто полувреме Райков отново пробва своя късмет с шут от свободен удар, но стражът на „железничарите“ спаси. В 76-ата минута Иван Коконов стреля силно от дистанция, но Митрев отново улови.

След този успех Локо София вече е със 17 точки и се изкачи на шесто място в класирането, докато Черно море е осми с девет.