Милан с ново реми срещу новак, Интер падна срамно

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
18:02, 28 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:21

Милан

Отборът на Милан записа второ поредно равенство като гост на новак, след като приключи при 1-1 срещу Чезена на „Дино Мануци“ в мач от петия кръг на Серия А.

Домакините поведоха още в 10-ата минута, след като Гуидо Марилунго отправи слаб диагонален изстрел, но Кристиан Абиати не се намеси по най-добрия начин и изпусна топката. Тя попадна в непокрития Давиде Сучи, който от няколко метра не пропусна – 1-0. В 19-ата Кейсуке Хонда изпълни корнер от десния фланг, а Адил Рами надскочи защитник на съперника, за да реализира с глава за 1-1. В 72-ата минута „росонерите“ останаха с 10 души след нарушение на Кристиан Спата срещу откъсващия се Дефрел. Въпреки това, промяна в резултата нямаше.

Другият милански гранд – Интер, загуби срамно с 1-4 от Каляри на „Джузепе Меаца“. Гостите поведоха още в 10-ата минута след изстрел от дистанция на Марко Сау. Осем по-късно Пабло Освалдо изравни, засичайки центриране от фаул на Паласио. В 27-ата Юто Нагатомо получи втори жълт картон и домакините доиграха мача с 10 души. До почивката Албин Екдал разплака „нерадзурите“ с първия си хеттрик в „калчото“, а сардинците дори пропуснаха дузпа в 42-ата минута, след като Ханданович отрази шута на Косу.

В класирането Интер е четвърти с осем точки, а Милан шести, също с осем пункта.

Киево – Емполи 1-1

Торино – Фиорентина 1-1