Манчестър Сити и Рома с равенство на „Етихад“

Публикувано в: Англия, Избрано, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:53, 30 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:24

Франческо Тоти

Отборите на Манчестър Сити и Рома завършиха наравно 1-1 в дербито на група Е на Шампионската лига, играно на „Етихад“. И двете попадения паднаха преди почивката и бяха дело на Серхио Агуеро за англичаните в четвъртата минута и на Франческо Тоти за гостите в 23-ата.

Срещата започна по най-добрия начин за „гражданите“, след като още в четвъртата минута Серхио Агуеро бе задържан в наказателното поле от Майкон и реферът Бьорн Кайперс даде дузпа. Агуеро бе точен от бялата точка и даде преднина на своя тим. Само 120 секунди по-късно Майкон можеше да се поправи за грешката си, но нямаше късмет, след като с мощна тупалка нацели напречната греда.

В средата на първото полувреме логичното се случи и „вълците“ изравниха резултата. Раджа Найнголан даде фантастичен извеждащ пас към Франческо Тоти, а „Принца на Рим“ показа, че не е забравил как се вкарват класни голове – техничен прехвърлящ изстрел и 1-1. Малко преди почивката Жервиньо можеше да донесе пълен обрат на гостите, но от малък ъгъл не успя да преодолее Джо Харт.

През второто полувреме головите положения бяха доста по-малко и двата отбора играха по-предпазливо. В последния четвърт час Сити натисна „джалоросите“, но Франк Лампард и Давид Силва не успяха да се разпишат от удобни позиции.

След това реми Рома е на второ място в класирането с четири точки, а Манчестър Сити на трето с една. Лидер е Байерн с шест, а ЦСКА има нула.

На 21 октомври „вълците“ приема баварците, а „гражданите“ ще гостуват в Москва.