ПСЖ сломи Барселона в изключително зрелище на „Парк де Пренс“

Публикувано в: Избрано, Испания, Франция, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
23:46, 30 сеп 2014, Автор: , Преглеждания:46

ПСЖ победи Барселона

Отборът на Пари Сен Жермен спечели голямото дерби в Шампионската лига тази вечер, след като се наложи с 3-2 над Барселона в зрелищен сблъсък от група Ф, игран на „Парк де Пренс“. За каталунците това е първо поражение през този сезон във всички турнири, а интересното е, че момчетата на Луси Енрике допуснаха и първи голове в своята врата.

Срещата започна страхотно за французите, след като още в десетата минута те стигнаха до гол. Лукас Моура центрира от левия фланг от фаул, а Давид Луис овладя в наказателното поле и от девет метра прати топката в мрежата на тер Щеген. Само 60 секунди след това каталунците възстановиха паритета в двубоя след страхотна атака. Лионел Меси направи двойно с Андрес Иниеста и получи кълбото на десетина метра от вратата и с техничен изстрел доведе нещата до 1-1.

В 24-ата минута Меси даде гениален пас към Неймар, който засече от въздуха, но не успя да улучи рамките на вратата на Сиригу. 120 секунди по-късно Тиаго Мота изпълни корнер от десния фланг, а тер Щеген не излезе да пресече центриране и на задната греда Марко Верати стреля с глава за 2-1. В края на първото полувреме Меси шутира опасно от свободен удар, но малко над вратата на Сиригу.

В 54-ата минута домакините организираха отлична атака, при която Грегъри Ван дер Вийл бе намерен на десния фланг и центрира остро, а Блес Матюиди засече от пет метра за 3-1. Само 120 секунди по-късно Дани Алвеш центрира от дясно, а Меси не успя да стигне до топката при опита си да играе с глава. Кълбото обаче се озова в Неймар, който от 11 метра с много елегантен шут съкрати пасива на Барса – 2-3.

В 76-ата минута защитата на французите изби лошо една топка, центрирана от фаул и тя се озова в Иниеста, който стреля силно от 15 метра, но над вратата. В 82-ата Алба беше близо до изравняването след изстрел с глава от няколко метра, но Маркиньос изчисти в корнер. В 85-ата минута младият Мунир отправи много красив удар от дистанция, но топката нацели лявата греда на Сиригу.

В другия сблъсък от групата АПОЕЛ Никозия и Аякс завършиха наравно 1-1.

Гостите откриха резултата в 28-ата минута, след като Лукас Андерсен даде прекрасен пас към Ласе Шьоне, който не успя да преодолее вратаря на домакините. Топката, обаче, попадна в Андерсен, който не сбърка при добавката – 1-0. В 31-ата кипърците получиха спорна дузпа за игра с ръка на Ван Райн. Густаво Мандука бе точен от бялата точка за 1-1.

След втория кръг ПСЖ е начело в класирането с четири точки, Барселона има три, Аякс две, а АПОЕЛ е с една.

На 21 октомври кипърският шампион приема Пари Сен Жермен, а каталунците ще са домакини на Аякс.