Слабо нулево реми между Зенит и Монако, Бербатов с контузия

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Русия, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
20:52, 1 окт 2014, Автор: , Преглеждания:102

Димитър Бербатов

Отборите на Зенит и Монако завършиха наравно 0-0 в среща от група C на Шампионската лига, играна на стадион „Петровский“. Българският нападател Димитър Бербатов започна титуляр за „монегаските“, но получи травма и бе заменен в 52-ата минута.

Срещата започна с отличен шанс за Бербатов, който още в третата минута можеше да даде преднина на французите, но от няколко метра стреля слабо и Лодигин изби топката. Секунди преди изтичане на редовното време за първата част Окампос пробва страхотен удар от границата на пеналта, но вратарят на домакините отново показа класа и с една ръка прати топката в корнер.

Седем минути след почивката Бербатов получи някаква травма и напусна терена, а в игра се появи белгиецът Яник Ферейра Караско. В средата на второто полувреме Ломбертс бе оставен непокрит в наказателното поле и отправи удар с глава, но в ръцете на Субашич. В 74-ата минута Ферейра Караско можеше да донесе трите точки на гостите, но диагоналният му шут от десетина метра попадна в десния страничен стълб на Лодигин.

След това реми двата отбора имат по четири точки, като Зенит е лидер заради по-добрата си голова разлика, а Монако е на второ място.