Гришо бе спрян от Джокович на четвъртфиналите в Пекин

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
09:16, 3 окт 2014, Автор: , Преглеждания:205

Григор Димитров

Григор Димитров записа поражение в четвъртфиналите на силния турнир в Пекин, след като отстъпи с 2-6; 4-6 пред световния номер 1 Новак Джокович. По този начин Гришо допусна пета загуба в шестия си сблъсък срещу Джокера.

Срещата започна равностойно, а още в третия гейм българинът имаше на пет пъти възможност да пробие, но сърбинът успя да се спаси и след 8-минутна битка измъкна сервиса си – 2-1. В следващия гейм Ноле се добра до първи шанс за брейк и веднага успя да осъществи пробив, а след това взе подаването си и дръпна с 4-1. В седмия Димитров имаше нова възможност за брейк, но Джокович я отрази и спечели сервиса си, след което проби за втори път – 6-2.

Втората част започна неприятно за Гришо, след като още в началото допусна нов пробив. Веднага след това, в петия гейм, нашето момче заигра по-агресивно и това даде резултат – брейкът бе върнат за 2-3. Първата ни ракета, обаче, не успя да изравни резултата, допускайки втори пробив в сета – 2-4. Джокович затвърди брейка, а след това изпусна два мачбола при подаването на Димитров. Григор намали до 3-5, а след това показа големия си потенциал, връщайки пробива след страхотен уинър. При сервиса си, обаче, хасковлията отново имаше проблеми и в крайна сметка мачът приключи след двойна грешка – 4-6.

С достигането до тази фаза българинът си осигури $62,245 от наградния фонд и 90 точки за ранглистата на АТП.

Новак Джокович записа 22-а поредна победа в Пекин и очаква в полуфиналите Марин Чилич или Анди Мъри.