Черно море спечели минимално в Хасково

Публикувано в: Футбол България, Черно море
21:25, 3 окт 2014, Автор: , Преглеждания:112

Иван КоконовОтборът на Черно море се наложи с минималното 1:0 като гост на Хасково в мач от 11-я кръг на А група. Мачът започна с минута мълчание в памет на загиналите при взрива в село Горни Лом.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, без опасни и атрактивни изпълнения и пред двете врати. В 31-ата минута Дончо Атанасов навлезе в наказателното поле и стреля опасно, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на вратата на Георги Китанов. В 40-ата минута Мартин Райнов изведе Емил Ангелов, който стреля, но отново ударът не намери целта.

Само две минути след почивката добро центриране на Джихат Кямил бе засечено от Мартин Райнов, а топката мина на сантиметри над напречната греда. Резултатът бе открит след 66 минути игра. Иван Коконов получи прецизен пас от Стенио, преодоля двама бранители, а след това с прехвърлящ удар откри за 1:0.

Варненци успяха да задържат аванса си до самия край, като със спечелените три точки Черно море е на 8-о място с 12 точки, а Хасково е последен с 4.