Байерн дръпна на върха, Леверкузен и Дортмунд станаха за срам

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:32, 4 окт 2014, Автор: , Преглеждания:26

Байерн

Отборът на Байерн Мюнхен постигна трета поредна победа в Бундеслигата, след като разгроми с 4-0 тима на Хановер на „Алианц Арена“ в среща от седмия кръг.

Домакините решиха всичко с три гола още до почивката. В шестата минута Роберт Левандовски се възползва от подаване на Рафиня и преодоля Цийлер с изстрел с десния крак. Седем по-късно Ариен Робен се разписа с шут с левия крак след пас на Филип Лам. В 38-ата баварците организираха добра контраатака, при която Левандовски получи топката от Шакири и отбеляза второто си попадение в мача. В 79-ата минута Робен също вкара втори гол и оформи крайното 4-0.

Леверкузен завърши наравно 2-2 като домакин на Падерборн. Гостите поведоха в 20-ата минута след чудесна контра. Сюлейман Коч бе намерен от Лукас Руп и успя изненадващо да даде аванс на гостите. Три минути преди почивката Карим Белараби не успя да преодолее стража на гостите, но кълбото попадна в Ларс Бендер, който бе точен за 1-1. В 87-ата новаците отново излязоха напред след гол на Мориц Щопелкамп, но в последната минута Белараби спаси „аспирините“ от поражение.

Борусия Дортмунд продължи с много слабото си представяне в Бундеслигата, след като падна с 0-1 от слабака Хамбургер на „Сигнал Идуна Парк“. Единственото попадение за гостите реализира Пиер-Мишел Ласога, който в 36-ата минута завърши добра атака на своя тим.

След тези мачове Байерн е убедителен лидер със 17 точки, следван от Гладбах и Леверкузен с по 12. Дортмунд е едва 13-и със скромните седем пункта.

Хофенхайм – Шалке 2-1

Вердер – Фрайбург 1-1